x

 

 

 

BLENDED LEARNING
(Karma, harmanlanmış eğitim sistemi ile)

 

Çok küçük yaşlarda dil eğitimine başlamanın getirilerinin bilincinde olan okulumuzda İngilizce eğitimi anasınıfından itibaren yarım gün İngilizce eğitimi ile başlar. Öğrencilerimiz Native ve İngilizce Öğretmenleri önderliğinde interaktif oyunlarla, eğlenceli kitaplarla, aylık temalar kapsamında proje geliştirerek ve sosyal yaşama dil etkinlikleri de katarak İngilizce öğrenirler. Müfredata ait kavram ve kazanımları da İngilizce edinerek içselleştirirler.

Ana Sınıflarımızda hedefimiz, Öykü anlatımı, drama teknikleri, Farklı Öğrenme Stilleri ve İletişimsel Yaklaşım ilkeleriyle kukla, şarkı ve oyunlar eşliğinde İngilizceyi sevdirmek ve eğlenceli yöntemlerle dili öğretmek, Avrupa Ortak Dil Kriterleri A1 düzeyinde, öğrencilerimizin yaş özelliklerine uygun yabancı dil becerileri kazandırmaktır.

 

Öğrenciye dönük aylık olarak kazanım bazlı raporlama yapılır ve kazanımlara dair evde de yapılabilecekler hakkında öneriler sunulur. Bununla birlikte sene başından itibaren öğrenim hayatı boyunca devam edecek şekilde öğrenci gelişim dosyaları tutulur.

Eğitim modelimiz ile öğrencilerimiz ikinci dönem portfolyo sunumlarını kendileri yaparlar, içerisine İngilizce de katarlar ve İngilizce edinimlerini velilerimiz ile de gururla paylaşırız.

 

 

21. yüzyılın Öğrenme ve Yenilenme Becerileri, Bilgi, Medya ve Teknoloji Becerileri, Yaşam ve Meslek Becerilerinin kazanılması ve Öğrencilerimizin sosyal hayata tam donanımlı hazırlanması en önemli hedeflerimizdendir. Bunun için okul öncesinden itibaren başlayan sosyal yaşam projelerimiz anasınıfında da devam eder.

Bu yüzden sadece müfredat ve dil edinimi içermeyen; içerisinde çok kapsamlı sosyal, bilimsel ve sanatsal çalışmaların yer aldığı projeler de öğrenim hayatı boyunca öğrencilerimize sunulur.

Aylık proje konularımız ile de örtüşen tematik projelerimiz kapsamında öğrencilerimiz sadece kendi kültürümüze ait değil diğer ülkelerin de kültürel özelliklerini, yaşam biçimlerini ve değerlerini tanıma fırsatı da bulurlar ve birey olmayı, kendini doğru, etkili ifade edebilmeyi ve problem çözmeyi sağlayan eğitimlerden yararlanırlar.

Okul hazırlık grubu öğrencilerimiz ilgi alanlarına ait kulüp etkinlikleri ile de tanışırlar ve seçtikleri alanda uzmanlaşma adına basamakları tırmanmaya başlarlar.

 

 

Alanında uzman ve deneyimli öğretmenler tarafından gerçekleşen tüm eğitim etkinliklerimizde modern eğitim yaklaşımlarından yararlanılır. Bu yaklaşımların sunum aşaması da önem taşımaktadır ve öğrenme ortamları içerisinde eğitim içeriklerinin ve pek çok uygulamanın mevcut bulunduğu akıllı tahtalar da mevcuttur.

Öğrencilerimiz okul hazırlık döneminden itibaren branş dersleri almaya ve müfredat dersleri için hazırlanmış atölyelerde eğitim görmeye başlarlar ve bu dersliklerde her öğrencinin öğrenme tipine uygun eğitsel materyallerin bulunmasına önem gösterilir.

Müfredat dersleri ve öğrenim etkinlikleri dışında öğrencilerimizin bir spor ya da sanat dalında uzmanlaşmanın adımlarını atması için hafta içi tam donanımlı spor salonumuzda, yüzme havuzumuzda ve görsel sanatlar, tasarım, marangozhane gibi atölyelerimizde eğitimler de söz konusudur.

 

 

Okul hazırbulunuşluğunu sağlamak, öğrenilenlerin pekişmesine yardımcı olmak ve sorumluluk bilincini pekiştirmek amacı ile öğrencilerimiz proje çalışmalarında ve sunumlarda görev almaya, iki haftada bir ödev kitapçıkları (Quiz) alarak evde de çalışmalar yapmaya başlarlar.

Aylık projeler ve müfredat ile örtüşen bu çalışmaların Tam Öğrenme Modeline uygun olmasına özen gösterilir..